Oświetlenie awaryjne - Systemy przeciwpożarowe - Szafy teleinformatyczne

Cooper / / Trakcje, maszyny, urządzenia
 

Bezpieczniki Ultraszybkie typu HSF “High Speed”

Wśród szerokiej oferty bezpieczników wkładki bezpiecznikowe typu “High Speed” stanowią jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie gam produktów. Bezpieczniki “High Speed” są zaprojektowane i produkowane zgodnie z normą IEC 60269-4.

Klasy charakterystyk wkładek wg IEC

Najczęściej stosowane są następujące charakterystyki:
gG – pełny zakres zabezpieczenia obwodów do zastosowań ogólnych – najczęściej stosowane do zabezpieczeń kabli (poprzednio oznaczane jako gL),
gM – pełny zakres zabezpieczeń obwodów silnikowych,
aM – niepełnozakresowe (chroniące przed zwarciem) do zabezpieczeń siników,
gTr – do zabezpieczeń transformatorów,
aR – niepełnozakresowe (chroniące tylko przed zwarciem) do zabezpieczeń pólprzewodników mocy,
gR – pełnozakresowe Ultraszybkie wkładki bezpiecznikowe typu “High Speed” zabezpieczające elementy obwodów zarówno przed zwarciem jak i przeciążeniem.

Klasy bezpieczników typu “High Speed” wg typów

Podział na różne klasy wynika z konieczności stosowania różnych typów obudów bezpiecznikowych w zależności od stosowanych standardów ich wykonań. Najczęściej stosowanymi w przemyśle bezpiecznikami typu “High Speed” są wkładki:

124_.jpg
  • standardu amerykańskiego UL
125_.jpg
  • standardu brytyjskiego typu BS88
126_.jpg
  • cylindryczne
127_.jpg
  • w obudowach przemysłowych prostokątnych typu DIN: “Square Body”

Ze względu na szerokie zastosowanie oraz wszechobecność w konstrukcji urządzeń, najczęściej stosowanymi na naszym rynku są bezpieczniki standardu brytyjskiego BS88 oraz wkładki w obudowach przemysłowych prostokątnych typu DIN.

Bezpieczniki Ultraszybkie typu BS88 (standard brytyjski)

129_.jpg

Wkładki tego standardu są produkowane na napięcia znamionowe od 150 V do 690 V AC oraz na napięcia stałe. Wykonywane i testowane są według norm BS88 (część 4), UL i IEC (część 4).
Zakresy prądowe: od 6-900 A dla napięcia 240 V oraz od 6-700 A dla 690 V.


Akcesoria
Do wszystkich wkładek bezpiecznikowych Ultraszybkich typu BS88 dostępne są wskaźniki zadziałania, które mogą być montowane równolegle z bezpiecznikiem lub oddzielnie na podstawie bezpiecznikowej. Dostępne są również mikroprzełączniki do zdalnej sygnalizacji zadziałania.

Bezpieczniki Ultraszybkie typu DIN

Najpowszechniej stosowanymi w Europie bezpiecznikami Ultraszybkimi typu DIN są bezpieczniki w obudowach prostokątnych typu “Square Body”. Wkładki tego standardu produkowane są na napięcia znamionowe od 100 V AC do nawet 14000 V AC lub na napięcia stałe w całym powszechnie stosowanym zakresie. Wykonywane i testowane są według norm IEC 269 (część 4) i UL.


Bezpieczniki Ultraszybkie typu DIN są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem zabezpieczenia aplikacji dużych mocy, które wymagają zastosowania rozwiązań kompaktowych, spełniających jednocześnie najwyższe kryteria jakości.


Konstrukcja i rozwiązania stosowane w tego typu bezpiecznikach pozwalają producentom takim jak Bussmann wykonywanie produktów nietypowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Oferta podstawowa zawiera wyłącznie proste rozwiązania z szerokiego zakresu odmian dostępnych produktów, ale każdy z modeli wkładek DIN “High Speed” jest również dostępny z szeroką gamą elementów przyłączeniowych (różne odmiany noży zaciskowych).

Dostępne są opcje dla standardów:

  • DIN 43 653 690 V, 1000 V, 1250 V,
  • DIN 43 620 690 V, 1000 V,
  • Flush End (Metryczny lub U.S.) 690 V, 1000 V, 1250 V,
  • typ francuski 690 V,
  • typ amerykański 690 V, 1000 V, 1250 V.

obrazek
132_.jpg

Akcesoria
Do wszystkich wkładek bezpiecznikowych Ultraszybkich typu DIN “High Speed” dostępne są wskaźniki zadziałania, które mogą być montowane w trzech różnych typach sygnalizacji zadziałania zabezpieczenia. Oferujemy również pełny zakres mikroprzełączników do zdalnej sygnalizacji zadziałania oraz wskaźniki wizualne.
Do wszystkich typów bezpieczników starndardu DIN Bussmann oferuje także podstawy bezpiecznikowe.

 
 
Marki produktów
bussmann
 
 
 
Partnerzy
 
dacpol